استانداردهای خواستگاری در شب عید (خنده دار)

 نظر به این که در ایام عید و شادمانی آمار عروسی و خواستگاری به طرز شگفت‌انگیزی بالامی‌رود لذا گروهی از دلسوزان و کارشناسان خبره بر آن شدن تا جهت رفاه حال آن دسته از عزیزانی که این ایام را برای رفتن به خواستگاری انتخاب کرده‌اند پیشنهاداتی به شرح زیر مطرح کند. باشد که این دو نوگل شکفته به میمنت و مبارکی ازدواج کنند!

– زمان خواستگاری از نکات مهم و ضروری است که باید به آن توجه ویژه داشت و از آن‌جا که از روزگار قدیم تاکنون بیشتر افراد ساعات عصر و شب را برای خواستگاری انتخاب می‌کردند توصیه می‌شود که جوان یاد شده به شدت از رفتن به خواستگاری در این ساعات بپرهیزد، چرا که مد نیست و ممکن است به کنسل شدن وصلت بیانجامد.

لذا توصیه می‌شود برای این‌که هم خاص باشید و هم با یک تیر چند نشان بزنید ظهر یا ساعات اولیه صبح را برای خواستگاری انتخاب کنید. بدیهی است که گرفتن یک دست کله‌پاچه و یا یک کیلو حلیم درجه یک نیز لازم و ضروری بوده و دست و دل‌بازی فرد را می‌رساند.

– همچنین برخی از افراد به غلط توصیه می‌کنند تا از بردن افراد اضافه به مراسم خواستگاری خودداری کنید که این نیز سنت بی‌جایی بوده و با توجه به کمبود وقت در این ایام و همچنین دوباره کاری شدن لازم است که تا جای ممکن از افراد فامیل و دوستان و آشنایان برای این امر مهم دعوت به عمل آورید، چرا که ممکن است که خواستگاری روند خوبی را طی کند و وصلت صورت بگیرد که در این صورت می‌توانید مراسم عقد را هم همان جا برگزار کرده و در وقت خود و فامیل صرفه‌جویی کنید.

– ترجیحا از بردن شیرینی تر و گل مصنوعی خودداری نمایید، چرا که ممکن است وصلت سر نگیرد و واضح و مبرهن است که گل مصنوعی دوام بهتری دارد.

– برای صرفه جویی بیشتر در وقت و انرژی و همچنین مصرف بنزین بهتر است که مبلغ پیشنهادی مهریه را پیش از رفتن به خواستگاری برای خانواده عروس فکس کنید و در صورت موافقت راهی شوید. این کار علاوه بر کوتاه کردن زمان مراسم اصلی از خونریزی‌های احتمالی هم جلوگیری به عمل خواهد آورد.

– موقع رفتن به خواستگاری بوق نزنید و ترجیحا فلاشر ماشین را خاموش کنید.

– لازم به ذکر است که افراد باید قبل از رفتن به خواستگاری حداقل یک بار لباس مورد نظر را بپوشند و از میزان راحتی آن اطمینان حاصل کنند. این امر در مورد همه افرادی که راهی خواستگاری می‌شوند نیز صادق است. بدیهی است که پوشیدن یک دست گرمکن ورزشی ترجیحا نو به جهت نشان دادن روحیه ورزشکاری داماد در اولویت است.

– اوراق هویتی خود و خانواده درجه یک را به همراه داشته باشید.(به جهت صرفه‌جویی در وقت و انرژی)

لازم به ذکر است باقی توصیه‌ها در مراحل بعدی مطرح خواهد شد.

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !